Daň z nemovitosti
10. 01. 2022

Daň z nemovitosti

 

Stali jste se v roce 2021 vlastníkem nemovitosti na základě koupě či dědického řízení? Nebo jste naopak nemovitost prodali, darovali?

Pak je nutné se do 31.1.2022 přihlásit (nebo odhlásit) k dani z nemovitosti. Vlastník nemovitosti totiž musí každoročně státu tuto daň odvádět. 

Daň z nemovitých věcí platí ten, kdo byl zapsaný v katastru jako majitel k 1.lednu. Případný prodej nemovitosti během roku už nemá vliv na platbu daně pro letošek.

Co je potřeba udělat?

pastedGraphic.png

Splatnost daně je nejpozději 31. května zdaňovacího období.

Pokud jste v minulém roce nemovitost prodali (či darovali), je třeba poslat na příslušný finanční úřad oznámení, že již nejste vlastníkem dané nemovitosti. K tzv. odhlášení daně žádný formulář neexistuje.

 

Chcete se o přiznání k dani z nemovitosti dozvědět více informací? Pak nás určitě kontaktujte.

Husky Reality
Autor: Husky Reality

Píše se rok 2019, kdy se Jaroslav Kadlčík po 8 letech fungování v realitních kancelářích rozhodl založit vlastní realitní společnost - HUSKY REALITY s.r.o.

Hlavní vizí bylo vytvořit realitní kancelář, která je tady pro lidi. Mít za sebou kvalitní advokátní kancelář, finanční poradce, tým lidí, kteří dělají ty nejlepší prezentace nemovitostí široko daleko a hlavně práci dělat profesionálně a srdcem, aby se na nás mohl každý zákazník s důvěrou obrátit znovu.

U nás v HUSKY REALITY tak najdete všechno na jedno místě. Stojí za námi skvělá advokátní kancelář. V naší nabídce najdete jak videoprohlídky a virtuální prohlídky, tak profesionální fotografie pro perfektní prezentaci Vaší nemovitosti a spolupracujeme také s několika finančními poradci, kteří Vám na míru vytvoří financování Vašeho budoucího domova.

A proč název HUSKY REALITY? Je to jednoduché. Toto plemeno je neskutečně šťastné, když může dělat svoji práci. Je vytrvalé, vždy dorazí zdárně do cíle a navíc je na něj obrovský spoleh. I my milujeme naši práci, snažíme se ji neustále rozvíjet, vymýšlet inovativní projekty, abychom se stále zlepšovali a podávali lepší výkony. Jsme schopni vždy doběhnout do cíle, i když se jedná o složité převody nemovitostí a jestli je na nás spoleh? Přečtěte si pár referencí od klientů, ty mluví samy za sebe. 

Během posledního roku se náš tým navíc rozrostl o dalšího realitní makléře. Je jím Petr Čáslavský, kterého v práci pohání touha najít Vaší rodině nový domov. A ačkoliv je v realitách teprve první rok, svým odhodláním a chutí do práce všechny zkušenosti dohání mílovými kroky. 

Tak nás přijďte navštívit do naší kanceláře v Napajedlích. Rádi Vás uvidíme.

Těší se na Vás Jarda, Petr, Denisa a čtyřnozí přátelé Aris a Dirs.

 

 

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení